אהבה, אקולוגיה, וריפוי כדור-הארץ

אברהם אורון

 ברצוני לספר לכם סיפור על כוכב. הוא לא היה כוכב קולנוע מפורסם, וגם לא כוכב זמר שהתקליטורים שלו נמכרים באלפי עותקים. הוא היה כוכב קטן, אחד ממיליארדים רבים של כוכבים, הסובבים להם בשמים האפלים וסובבים בנאמנות, שנה אחר שנה, את השמש שלהם.

לכוכבנו קראו "ארץ" ועל-אף שהיה קטן, הוא היה פנינה של כוכב. יפה להפליא עם האוקיינוסים הכחולים שלו, עם השמים התכולים והעננים הלבנים המשייטים בהם, עם ההרים המושלגים, היערות העבותים והנהרות הזורמים, המישורים המוריקים והמדבריות הצחיחים והפראיים. והמופלא שבכוכב הקטן הזה היו החיים, שפע אינסופי של חיים מכל הצורות והגוונים: החיים הגבישיים שצמחו במעבה האדמה, החיים הצמחיים שכיסו את האדמה בלבוש יפהפה של ירק, עצים ופרחים, בעלי-החיים ששחו, זחלו, עפו והלכו בכל מקום על-פני האדמה, ולבסוף האדם, שהיה הנבון מכולם.

והנה, לאחר שנים רבות של בריאות, התפתחות, איזון והרמוניה – החל כוכבנו לחוש ברע, ולעיתים קרובות סבל מקשיי-נשימה, מפריחות חמורות בכל אזורי גופו, מהצטברות של ליחה שהציקה לו מאוד וממצבי-רוח דכאוניים כמוהם לא חווה מעולם בעבר. לאחר שהמצב הידרדר והלך, החליט כוכבנו לפנות למרפאת-הכוכבים הקרובה. נקבע לו תור לאחד הרופאים, שטיפל בשיטות הריפוי המקובלות.

הרופא בדק את הכוכב שלנו וקבע, שהוא סובל מזיהום חמור בדרכי-הנשימה. "האטמוספירה שלך מזוהמת, הנהרות והאוקיינוסים מזוהמים וסתומים בליחה, והבעיה היא שבני-האדם שלך משתמשים בתהליכי-הייצור בחומרים מזהמים שזורמים אל הנהרות והאוקיינוסים, ומייצרים אנרגיה בתהליך של שריפת דלק בכמו-יות גדולות מאוד, שממלא את כל האטמוספירה שלך בגזים מרעילים, שנשטפים אף הם על-ידי הגשם אל האדמה והים".

"אז מה עושים?" שאל כוכבנו בנימת חרדה.

"יש לנו תרופה אנטיביוטית מאוד יעילה נגד וירוס האדם, שהתרבה מאוד אצלך. תרופה זו תשמיד את בני-האדם והבעיה תיפתר".

כוכבנו הזדעזע: "להשמיד את כל בני-האדם? אתה מבקש ממני להשמיד את כל ילדי?"

"אין לך ברירה אחרת", אמר הרופא. "אם ברצונך להמשיך לחיות – עליך לקחת תרופה זו".

"אני מעדיף למות מאשר לפגוע בילדי", אמר הכוכב האמיץ. "יש ביניהם כאלה שהם בוגרים, נבונים ונפלאים, ועוזרים לשמר את האיזון וההרמוניה על פני, ואילו אחרים שהם כמו ילדים שובבים ובלתי-ממושמעים, שטרם למדו איך לחיות באיזון ובהרמוניה, שטרם מבינים כי כל החיים על-פני מחוברים ביניהם במרקם מאוד מסועף של קשרים, ושפגיעה בחלק מהמרקם פוגעת בכולו, ושבסופו של דבר הם ייפגעו מכך. האין לך איזו תרופה שתעורר את בני-האדם שטרם בגרו למשמעות מעשיהם?"

"לצערי לא", ענה רופא הכוכבים. "במרפאה שלנו מרפאים רק כך. תוכל לפנות למרפאות אחרות, ואולי יש כאלה שמטפלים בשיטות יותר מתונות, אבל לדעתי הסיכון גדול, ואיני ממליץ לך לדחות את הטיפול".

– "ילדי הם חלק ממני, אמר הכוכב ארץ. גופם הוא חלק מגופי וגם את הנפש, שבאמצעותה הם מרגישים וחושבים, נתתי להם מתוך עצמי. רק הרוח השוכנת בהם מקורה ברוח האלוהית, שגם רוחי נאצלה ממנה. אני בכל-זאת אקח את הסיכון ואפנה לריפוי האלטרנטיבי".

לאחר התייעצות עם כמה מחבריו הכוכבים, הגיע הכוכב שלנו לרופאת-כוכבים שהיתה מפורסמת בדעותיה הבלתי-מקובלות . היא היתה חסידה של הגישה ההוליסטית, שדגלה בצורך להגיע אל הסיבות העמוקות שמעבר לסימפטומים החיצו-ניים. הרופאה ביצעה בדיקה חיצונית מדוקדקת והתבונה בעין רוחנית אל שדה-האנרגיה הרגשי והמנטלי של הכוכב, ואז פתחה ואמרה:

"אני מזהה דיסהרמוניה בתחומים רבים. האיזון העדין והמדויק, המאפשר קיום ושגשוג החיים, נפגע. התוצאה היא המחלה שהינך סובל ממנה:

"ראשית נתייחס לנוזלים, שהינם הדם הזורם בעורקיך. מיליוני טונות של שפכים וחומרים רעילים ממשיכים לזרום אל הנהרות, הימים והמאגרים התת-קרקעיים ומזהמים את נוזל-החיים.

"האוויר, המאפשר את הנשימה המאחדת את כלל החיים, מזוהם אף הוא, וזורמים אליו מידי שנה מיליוני טונות רבים של דלק שרוף, גזים ואבק, היוצרים את אפקט החממה שאחראי לשינוי מזג-האוויר, לגשם החומצי ולפגיעה בשכבת האוזון המשמשת הגנה מפני הקרניים הקוסמיות הקטלניות.

"האדמה, שהינה הרחם המצמיח את החיים, סובלת מעייפות מצטברת בשל ההמלחה, והדילדול שלה נובע מניצול היתר והשימוש המוגבר בדשנים כימיים ובחומרי-הדברה.

"בממלכת הצומח ניתן לראות אינספור מחלות ומזיקים, והצטמקות מסוכנת של השטחים הירוקים, המשמשים כריאות הירוקות שלך.

"בממלכת החי, בעלי-חיים רבים שיש להם תפקיד חשוב במאזן האקולוגי שלך הולכים ונעלמים, ומאידך מתרבים חרקים ומזיקים אחרים, שאוייביהם הטבעיים הושמדו.

"בממלכת האדם נדירים האנשים הבריאים באמת. האנושות סובלת מאינספור מחלות פיזיות, שחלקן נובע מגורמים סביבתיים אך רובן נגרם על-ידי זיהומים ודיסהרמוניה במישור הרגשי והמנטלי, שפוגעים הן באדם והן בטבע.

"עד כאן הסימפטומים החיצוניים", אמרה הרופאה, "וכאן עלינו להעמיק אל הסיבות הפנימיות והעמוקות.

"כשמתבוננים בעיניים רוחניות אל ההילה שלך", אמרה הרופאה לכוכב, "ניתן להבחין בזיהום ברבדים הרגשי והמנטלי. שני הרבדים הללו מלאים וגדושים בצורות מחשבה ורגש המביעות פחד, כעס, שנאה, אנוכיות וחמדנות. צורות אלה מופיעות בצבעים עכורים, המשקפים את העובדה שמקורן בדפוסי-חשיבה ורגש שליליים שיצר האדם.

"אתה מבין, מחשבות ורגשות הן אנרגיה, והם יכולים להיות בתדרים בונים או בתדרים הרסניים. במקורן האנרגיות הללו היו ממקור אלוהי טהור, אך כשהאדם עושה בהן שימוש, בתהליך החשיבה וההרגשה, הוא מטביע בהן את חותמו.

"ככל שהאדם יותר מפותח מבחינה אינטלקטואלית, כך החותם שמוטבע על אנרגיות אלו הוא יותר חזק, יותר מתמשך ועם השפעה יותר רחבה על הסביבה האנושית והטבעית".

הכוכב שאל: "את מתכוונת, שכל אדם נותן לאנרגיה את הצבעים הדומיננטיים שבשדה הרגשי שלו?"

"אכן כך", ענתה הרופאה. "כיום הרגשות והמחשבות הדומיננטיים באנושות שחיה על פניך הם הפחד, הכעס, החמדנות והאנוכיות. הם קיימים בשדות-האנרגיה של רוב בני-האדם, ועל-כן שדה-האנרגיה שלך מלא בהם".

"עדיין איני מבין איך הדברים שאמרת מתקשרים למחלה שלי", אמר הכוכב.

הרופאה ענתה: "מייד תבין: מאחרי כל עשייה ומאחרי כל תהליכי היצירה, הן של האדם והן של ממלכות-הטבע האחרות, עומדות אנרגיות המחשבה והרגש.
"מה שקודם לתרופה חדשה המיטיבה עם האדם, היא מחשבת ממציא-התרופה, ולאחריה ההשתוקקות שלו לממש מחשבה זו במימד הפיזי. ובאותו אופן – מה שקודם לפריצת מלחמה הן מאסות גדולות של פחד, כעס, שנאה ואנוכיות, שבסופו-של-דבר משתלטות על יוצריהן וסוחפות אותם למלחמה.

"העובדה שהאטמוספירה שלך טעונה באנרגיות כאלו, משפיעה לא רק על האדם אלא גם על כל ממלכות הטבע האחרות, ועל כל כוחות-הטבע החצי-אינטליגנטיים שמתחזקים את גופך ויוצרים את האיזון האופטימלי והעדין, הדרוש לצורך קיום, הישרדות והתפתחות של כל צורות-החיים על פניך. כוחות אלו, הקרויים גם רוחות-הטבע, מתחלקים לכוחות של יצירה, כוחות של שימור וכוחות של הרס.

"בגוף האדם, למשל, אנו מוצאים את כוחות היצירה שקשורים לגדילה ולהתחלקות התאים, את כוחות השימור שקשורים בהזנת הגוף ובשימור בריאותו, ואת כוחות-ההרס שפועלים להרוס אורגניזמים זרים ותאים מתפרעים או סרטניים.

"מחשבות האנוכיות והחמדנות, שיוצרים מילארדי אנשים בכל יום והמצויות באטמוספירה הרגשית והמנטלית שלך, משפיעות על ילדים רכים ועל צעירים שאישיותם טרם התגבשה, וסוחפות אותם לכיוון האנוכי. ואם תחשוב רגע תמצא, שמאחורי הגידול העצום בצריכת הדלק ובצריכת מוצרי מותרות רבים ושגשוג של תעשיות שמזהמות את האטמוספירה והמים, נמצאת החמדנות שמוזנת על-ידי תעשיות התקשורת והפרסום, המשכנעים את בני-האדם שאינם שלמים עם עצמם ושאינם מבינים את ייעודם, שהמוצרים הללו יביאו להם סיפוק ואושר. מעטים מאוד האנשים השלמים והמאושרים על פניך. רוב בני-האדם מסתובבים בתחושת חסר פנימי, שאותה מנצלים גורמים אנוכיים לצורך התעשרות והשתלטות על משאבים אנושיים ומשאבי-טבע.

"ובאשר לכוחות-הטבע שמתחזקים את גופך – גם הם מושפעים מהמאסות העצומות של החשיבה האנוכית העוטפת אותך, מחשבות המחזקות במיוחד את כוחות-ההרס, שמתבטאים בשינויים קיצוניים במזג-האוויר, במחלות שבני-האדם מתקשים להתמודד עימן כמו מחלת האיידס למשל, בהתרבות המזיקים בעולם הצומח והחי, בהתחזקות של אלמנטים טרוריסטיים בין בני-האדם ואפילו ברעידות-אדמה ותאונות-דרכים".

רופאת-הכוכבים סיימה את דבריה ולאחר רגע של שתיקה, נאנח הכוכב החולה ואמר:

"לפי דבריך, הסיבה למחלתי היא האנוכיות של האדם. אך מה עם ממלכות החי והצומח? מה עם אותם כוחות-טבע שהזכרת? האם להם אין חלק בכך?"

"לצערי לא", ענתה . "הן לבעלי-החיים והן לצמחים אין מודעות-עצמית. בעלי-חיים מתוכנתים להגיב אינסטינקטיבית לגירויים ולאירועים, כולל הגברת התוקפנות שלהם בסביבה הנשלטת על-ידי אנוכיות ופחד. ובאשר לכוחות-הטבע – גם הם מתוכנתים לפעול בהתאם לחוקי-הטבע, ואין להם רצון חופשי. הנטייה שלהם היא לתמוך ולהגביר את כוחות המחשבה והרגש שיוצר האדם, לטוב ולרע".

"אך הרי יש בני-אדם נפלאים, שחיים על פני", הגיב הכוכב, "בני-אדם שדואגים לבריאותי ומקדישים את חייהם להיטיב עם בני-אדם אחרים, עם בעלי-חיים ועם הטבע בכללותו".

– "נכון. ישנם בני-אדם שחושבים אחרת. הם יותר מפותחים מבחינה רוחנית, במובן שהם חשים את אחדות-החיים, את המארג האנרגטי המחבר ותומך בכל צורות-החיים. מספרם גדל בהדרגה והם יהוו גורם מרכזי בתהליך הריפוי שלך. בני-האדם האלה הם התקווה שלנו, וככל שיגדל מספרם כך תגדל גם עוצמת המחשבה המוארת והבלתי-אנוכית שלהם ותורגש יותר השפעתה על האנושות ועל כוחות-הטבע".

"ומה עלי לעשות כדי לזרז את התהליך?" – שאל הכוכב.

"תהליך ההתפתחות של המודעות באדם הוא תהליך איטי, וישנם כוחות אלוהיים שתומכים בתהליך, אך מתוך כבוד לרצון החופשי של האדם הם מאפשרים לו ללמוד בקצב שלו. במהותו של כל אדם קיים ניצוץ מהאלוהי, המתעורר אט-אט לאלוהותו, ועל-כן עליך להיות סבלני, ולהתייחס באהבה ובחמלה אל כל בני-האדם, שהרי הייעוד שלך מראשית בריאתך הוא לשמש כבית-ספר, שבו יתפתחו כל ניצוצות החיים האלוהיים. כרגע הכיתות הנמוכות בבית-הספר שלך הן הדומיננטיות, אך המצב ישתנה בהדרגה בעתיד".

"אני מרגיש שאני יכול להיות גורם פעיל יותר בתהליך הריפוי שלי", אמר הכוכב, "אני יכול להשתמש בעוצמת המחשבה שלי כדי לחזק את בני-האדם הפתוחים יותר לרעיון אחדות-החיים. מה דעתך?"

"אין ספק, שחשיבה חיובית ממוקדת ומוארת יכולה להאיץ את הריפוי", ענתה הרופאה. "אני הייתי מייעצת להתמקד ברעיונות ברורים, שמתווים אפיקי חשיבה ופעולה להארת המודעות האנושית ולפיתוח איכות הלב.

"הארה ואהבה הינם המפתח לכל ריפוי. הארה, פירושה הגברת האור הפנימי באמצעות ידע אמת ותובנות אל מהות החיים והקיים. האור הפנימי מאפשר לראות את הסיבות לסבל ואת השינויים הדרושים כדי להפחית את הסבל ולהתקדם לקראת אושר אמיתי. האור הפנימי מאפשר גם את הראייה והחוויה של האמת בדבר אחדות החיים ביקום, וכשיש אפילו התחלה של הבנה כזו – אזי חומות ההפרדה שנבנות בין אדם לאדם מתערערות, והתחושה שהאחר הוא חלק ממך הולכת ומתחזקת.

"תחושת קרבה וחמימות זו, המופנית לכלל בני-האדם ולכלל החיים, זוהי אהבה. אהבה והארה צועדות יד ביד, וככל שיגדל מספרם של בני-האדם שפיתחו איכויות אלו – כך יואץ תהליך הריפוי שלך ושל האנושות.

"והנה, לסיכום, הצעתי למסרים לבני-האדם, בהם עליך להתמקד:

  • "התחברו מדי יום לאור הפנימי שלכם במדיטציה. גלו את אוצרות השלווה והחוכמה שבנשמתכם, וכך אושרכם ושלוותכם יהיו תלויים פחות בדברים שמחוצה לכם.
  • "לימדו את עצמכם, את נפשכם, לימדו את הכעס, הפחד והתשוקה. קבלו צדדים אלה של עצמכם באמפתיה וכך תרפאו אותם.
  • "היו קשובים לחיים סביבכם. הקשיבו לעצמכם ולחבריכם. רק אם יש קשב ניתן לשמוע את היקום הדובר אלינו בקול דממה דקה, מתוכנו ומתוך אירועי חיינו.
  • "התמקדו במשותף ובמאחד במקום במפריד ובמבדיל, וכך תוכלו לגלות את המרקם המקשר אתכם עם כל היקום.
  • "לימדו להבחין בין האגו, שההזדהות עימו היא מקור סבלכם, לבין הנשמה או העצמי הגבוה. לימדו להבחין בין דחפי האגו לבין קולה האמיתי של הנשמה.
  • "חפשו ומיצאו את אלה השרויים בסבל ובמחסור והיטיבו עימם.
  • "אפשרו לסבלם של אחרים לגעת בליבכם, כי רק כך תתפתח בכם חמלה אמיתית".
  • "התחברו לקבוצות לימוד ומדיטציה, שיעצימו את העבודה הפנימית ואת האור שתוכלו לשדר אל העולם שמסביבכם.
  • "תנו מופת אישי לסביבתכם, היו מגלמים בחייכם את העקרונות הרוחניים שלמדתם וכך תשמשו כמופת של אהבה ושירות בלתי-אנוכי לאנושות.

וכשסיימה, לחצה רופאת הכוכבים את ידו של הכוכב החולה בחום ואמרה לו "אל-דאגה, ידידי. לך לדרכך והפעל מיד את המשדרים הטלפטיים שלך וזאת אעשה גם אני. יחד נעביר את המסרים המרפאים לאנושות שלך".

אברהם אורון 4.10.2004

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>