הבית ברחוב צבי

מאת: טובה סימן טוב

הבית ברחוב צבי נחבא אל הכלים. יותר נכון בין הרחובות והבתים של רמת גן. זהו רחוב קטן שאפילו נהגי מוניות רמת-גנים ותיקים מתקשים למצוא אותו ונעזרים בג'יפי.אס כדי למצוא ולהגיע אליו.

בניין ישן בן שלוש קומות ובכל קומה שתי דירות קטנות. שלנו בקומה ב' מצד ימין. שלט קטן על הדלת "תאוסופיה" מזמין אותנו להכנס.

אני אומרת "שלנו" כי זו ההרגשה האופפת אותנו בבואנו. זו ההרגשה שמתחילה להתפשט בנו כשאנו צועדים ברחוב קטן וצנוע זה, וכשעולים במדרגות חשים כבר ש"הגענו הביתה". הבית הרוחני שלנו.

מקבלים את בואנו בסבר פנים יפות, ב"בוקר טוב" וב"ערב טוב" רוננים. במטבח הצנוע מחכים לנו תמיד מיחם מים חמים, כוסות, קפה תה וחלב, וברוב הפעמים גם איזה דבר מתוק או מלוח לנשנש.

פה אנו פותחים את לבנו ונשמותינו כי כאן חשים בטוחים. אנרגיה טובה עוטפת את המקום ואת האנשים. כאן אנו לומדים כיצד למלא את חיינו בטוב, כל אחד על פי יכולתו. אנו לומדים להבין את עצמנו ואת הזולת ואת חוקי היקום (שעל פי רוב בהתחלה אין לנו מושג מה זה אומר), חוק המחזוריות בטבע – גאות ושפל, חוק האיזון, חוק סיבה ותוצאה ועוד, וגם פטנטים איך להפוך את נקודת מבטנו על האירועים בחיינו, ותוך כך כיצד להוציא מתוק מעז ולהפוך לימון ללימונדה.

כאן הכושל יקבל יד תומכת, התוהה יקבל הכוונה, הספקן יגלה תשובות והלומד יעמיק בידיעה. כל שאלה שנשאלת נענית לאחר מחשבה מעמיקה ולעולם לא כלאחר יד.

כל מי ששואף להרחיב את אופקיו, להבין את עצמו לעומק, להביט על העולם בצורה חיובית, ולחיות את חייו באופן משמעותי – זה המקום וזה הזמן.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>