חוות דעת של תלמידים שסיימו קורסים באגודה התאוסופית

- הגעתי לקורס ולהיכרות עם האגודה התאוסופית כמעט במקרה… ולמרות שעברתי בחיי קורסים ומסעות אזוטריים, ומודעות עצמית, גיליתי סולם חדש ומופלא.
אני מוצאת את עצמי מרותקת לחומר הנלמד, לשותפים במפגש, ובמיוחד למנחה: אברהם אורון, שנוכחותו, הידע שלו והדרך שבה הוא מוביל את התלמידים למסע חוויתי של גילוי ה"אני" והאחר; ושיתוף מתוך נתינת תחושה שלכל אחד יש מה לתרום ולהיתרם.
הכי הכי מרגיש לי במקום, בית חם, הכולל חברי הצוות, הספרים, האכילה המשותפת והאינטראקציה שנוצרת תוך כדי…
ועוד פעם תודה והוקרה, רינה ו.
מטפלת הוליסטית רב-תחומית

לאברהם ולכל צוות האגודה,
אוהבת מאוד את יום שני בשבוע, שבו אני מגיעה לבית ויטאלי עם שמחה בלב, כמו לביקור משפחתי טוב, כאשר חום ואיכפתיות זורמים אלי מכל עבר.
היום אני יודעת, שלא אסכים להשתתף בשום חוויית הקניית ידע כלשהיא, אם אין בתוכל העצמה אישית שכוללת גם אהבה וחמלה, מעבר לידע עצמו, כמו שקיבלתי באופו אישי וכן מאברהם אורון ומבית ויטאלי.
תודה רבה לכולם, באהבה גדולה,
דינה ל. הוד השרון, פיזיותרפיסטית הוליסטית

שלום רב,
שמי עדנה . אני חווה בימים אלו סיום הקורס. אני שמחה וגאה על כך שהתוודעתי לתאוסופיה. אני שמחה עוד יותר, שזכיתי להיות בקבוצה נהדרת. שילוב נפלא של אנשים שאיפשרו העצמה משותפת לכולנו.
אני שמחה, שהחוויה היא בהנחיית אברהם. כל שיעור מובן, פשוט, והכי הכי: הוא הפך לחלק מחיי. היישום הוא טבעי, ללא כל קושי או תשומת לב מיוחדת. הוא שאומר, שהחוויה היא מעבר למילים. המדיטציה שבמהלך השיעור עוצמתית ויוצאת מן הכלל. הביחד מעצים את האפקט של מדיטציה נפלאה. השקט… העוצמה…
אני ממליצה לכל אחד שקורא מלים אלו: תנסו, אין מה להפסיד. הרווח הוא גדול ועצום והתאוסופיה, מלבד היותה בית, בית חם ותומך, היא דרך חיים. אשרי שזכיתי.
עדנה ק. מטפלת באהבה וביוגה צחוק

– קיבלתי הרבה מאוד תשובות הגיוניות לשאלות. למדתי טכניקות התרגעות ומדיטציה. התחברתי יותר לרגשות שלי מתוך שקט, שלווה ובתשומת לב. כתוצאה מכך אני מסוגלת גם להיות יותר קשובה לסובבים
אותי ולפתוח את לבי אליהם; מבינה טוב יותר התנהגויות שלי, מאין ולמה הן נגרמות, ועושה את המיטב כדי לשנות את מה שניתן לשינוי. ת.ב.

– אני חיה תאוסופיה, אני נושמת אותה, אני פוסעת איתה. זה הפנס הקטן השמור עמי ומאיר, מנחה את הדרך. זה צליל הגונג המחזיר אותי תמיד לכאן, לעכשיו ולמודעות. המרחב, המודעות – מביאים אותי לבהירות מחשבה, לפעול ולהגיב נכון. ש.ה

– לא ניתן לבטא במילים את החוויה הגדולה שאני עוברת במסגרת לימודי באגודה התאוסופית מזה שנה וחצי. החוויה כל-כך עשירה, עמוקה, מורכבת, ציורית, עדינה. גבולות מעגלי החיים שלי נפרצו לאינסוף… לחוכמה, לאהבה, ליופי, לאור. לעתים אני מרגישה כמו עליסה בארץ הפלאות… נ.פ

– התאוסופיה הבהירה וחיזקה אצלי את היכולת לתפקד בחיים מיותר לב, בעזרת נשימות מודעות ומדיטציה להרחבת הלב…הבחנתי שיש לי יותר יכולת לקבל אנשים שאני פוגשת המתפקדים או חושבים או מרגישים מהמקום של פחד ואגו, ואני מגיבה בסבלנות ובסובלנות ולא נסחפת לאותו מקום. ת.ד.

– המתנה הגדולה שנפלה בחלקי להשתתף בקורס של אברהם אורון משיעור 6-7. זכות גדולה!! הגעתי למקום שהנשמה שלי השתוקקה למצוא כבר שנים. כנראה שהגיע הזמן שאגיע הביתה, וכך אני מרגישה פה וזה הולך איתי.
אני בולעת כל מילה, סופגת לתוכי את כל החוכמה הנפלאה שיש כאן סביבי. זה מחזק בתוכי דברים שישנם, מחזק אותי, מלהיב אותי.
תמיד קראתי ספרים בנושאים רוחניים (קרישנמורטי, ועוד). עשיתי כבר שנים רבות אינספור קורסים במדיטציה, וכאן הכל מתחבר להכל. ההרצאות, המדיטציה, הספרים של האגודה פתחו לי צוהר להבנה עוד יותר עמוקה.
תודה! תודה! תודה!
אירית ג.

– לכל אחד מאיתנו יש את המוסיקה הפנימית הבסיסית שמתנגנת בתוכו כל הזמן, והיא שקובעת את הקצב שבו אנו חושבים, אוהבים, כותבים, לומדים, מתלהבים. אנחנו גם מחפשים מוסיקה חיצונית, שתחייה טוב עם המוסיקה הפנימית שלנו.
אנשים מקשיבים למוסיקה הפנימית של מי שממולם, הם רואים אם הם יכולים לנגן איתם. אם האקורדים מתאימים נשארים יחד, כשהמוסיקה משתלבת לאורך זמן.
זה מה שקרה לנו עם התאוסופיה. המוסיקה הפנימית שלנו התחברה עם המוסיקה המגוונת, המרגיעה, המייצבת, הנותנת ביטחון ואיכויות של התאוסופיה.
יצאנו למסע אל תוך עצמנו, מסע החיים כנהר. הנהר במקומות מסוימים עמוק, גועש, שוצף וקוצף, באחרים מתנהל ברוגע. יש בו במקומות מסוימים אבנים, צמחיה, סלעים. כשיש מהמורה הוא בונה לעצמו מסלול אחר, אפיק אחר. הנהר עובד כמו ספירלה, שהיא מאוד סובייקטיבית. יש בה התקדמות ויש נסיגה, וכך אנו עשינו את המסע לעצמנו עם הכלים, הידע שקיבלנו.
התאוסופיה בעצם תרמה לנו שלוש איכויות:
איכות האינרציה – שאפשרה לנו יציבות, בטחון, להיות בתשומת לב מלאה שנותנת כוח ועוצמה, להיות בשביל עצמנו אבל גם לתת מעצמנו ואת עצמנו, להיות בשביל האחר.
איכות הרצון – להיות מודעים לצורך בשינוי, לרצות לעשות את השינוי, ולעשותו. היכולת לנוע בין זהירות לאומץ, לנוע בין קולות הלב, לפתח איכויות של קשב אמפטי לעצמי ולזולת.
איכות ההרמוניה, המתאם, המקצב – לעשות מדיטציה ולהירגע. להירגע ולהשתחרר מחשיבה שלילית. להיוודע ולחוות נוחות, מצב של שלווה ונינוחות. לא לפחד מרגשות, מהפחד, מהכאב, הכעסים. להתנסות בהכוונת הרגש ולדעת ולהפנים. כשאתה יכול לחוש רגשות מבלי להיות רגשות, אתה יכול לשים לב למה שהרגשות אומרים.
היום אני חשה שקטה ובטוחה כציר גלגל בתוך עצמי ומחוצה לי. אינני רוצה להתערב במהלכי הגורל, אלא להישאר במרכז, כשגורמי הטבע פועלים את פעולתם. להתנהל בידיעה שהמחשבות יוצרות את הקשיים, ואם בכל זאת יש קושי – להפוך אותו להזדמנות.
תודה מעומק הלב לאברהם ולברכה ולאסתר, שהיו לנו מורים, מנתבים ומנווטים מוערכים מאוד.
אנו מבטיחים להפיץ אור, להפיץ אהבה, לנגן את המנגינה שלנו; להביא עצמנו הייחודי והמיוחד לפגוש את הלומדים ממקום של לב; להיות רגישים ולהוביל הקבוצה בעדנה, בברכה, בחסד; לאפשר להיפגש עם עצמנו עצמם במקום הכי עמוק; להדליק נר מנר ולהיות כולנו נר איתן, שהוא האור הפנימי של כולם, ולעשות מתוך שלהבת בערה ולהט. לילי פ.

לאברהם, לברכה, לדפנה ולאסתר,
כולנו, מסיימי קורס מתנדבים מנחים בקהילה, מודים לכם ממעמקי הנשמה על התהליך הנפלא שעברנו אתכם, ליותר מודעות, אור ואחריות על חיינו.
הרגשנו את אהבתכם, ענוותכם, טוהר נשמתכם. שמענו דברי חכמתכם ועוצמת רכותכם. הייתם לנו כמשפחה חמה המאירה את הדרך הקסומה של החיים. נשאר לנו טעם נפלא וכמיהה לעוד ועוד.
מאוד אוהבים אתכם, מסיימי חודש אוגוסט [לפי סדר א-ב]: אביבית, אהובה, אירית, אתי, זיוה, חן, יעל, מרים (שדרות) מרים (ירושלים), נויה, עליזה, פרח, רחלי ושירה.
נויה ז.

– לפני כשנה הכרתי לראשונה את התאוסופיה – ומאז התחברתי. הגעתי סגורה, שקטה, מכונסת בעצמי ובודקת. התהליך שעברתי כאן הוא עוצמתי ומרתק, וכעת אני במקום מדהים: משוחררת, פתוחה, זורמת וצועדת קדימה בהתלהבות ושמחה.
ועל כך אני מבקשת להודות לאברהם, על שאפשרת לי להיות, מבלי לדחוק ולהאיץ, וכשהעזתי לומר משהו דאגת לתת לי את כל המקום בחיוך מקבל, בחום ובאהבה רבה.
תודה לקבוצה הנפלאה שלנו, ותודה גם למורים שפגשנו בתהליך הלימוד: ברכה, דפנה, שמואל ואסתר, ולמזכירות, על הסבלנות והיחס המחבק. תודה רבה.
פרח ס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*


תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>